Przypominamy, że wszystkie konsultacje oraz diagnozy w naszym gabinecie są przedpłacone w wysokości 50% kwoty za wizytę. Nie ma możliwości umówienia wizyty bez dokonania przedpłaty. Bardzo prosimy o zapoznanie się z regulaminem rezerwacji wizyt.
Zespół „Kocham Mówić”
KRAKÓW
mgr Maria Kmiecik-Matrejek
Logopeda, neurologopeda, terapeuta ręki, terapeuta karmienia, mioterapeuta, instruktor masażu niemowlęcego wg Petera Walkera
Jestem absolwentką Unwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na kierunku logopedia oraz Krakowskiej Akademii na kierunku neurologopedia. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w krakowskich gabinetach prowadzących terapię neurobiologiczną i logopedyczną. Posiadam doświadczenie w pracy z noworodkami i niemowlętami, dziećmi z autyzmem i zagrożonymi autyzmem, zespołem Aspergera, zespołem Downa, afazją, dyslektycznym i zagrożonymi dysleksją, alalią, opóźnionym rozwojem mowy, z zespołami wad wrodzonych, wadami genetycznymi oraz niesłyszącymi.
Prowadzę zajęcia z wczesnej interwencji logopedyczno-terapeutycznej dla dzieci zdrowych, przedwcześnie urodzonych oraz z zagrożonych ciąż, konsultuję noworodki i niemowlęta, oceniam budowę i funkcje sfery oralnej, a także prowadzę terapię karmienia. Jestem zafascynowana wychowaniem zorientowanym na więzi i potrzeby. Prywatnie jestem mamą 5 letniego Antosia - to właśnie macierzyństwo pozwoliło mi spojrzeć na terapię w szerszej perspektywie niż wcześniej.
mgr Klaudia Stefańczyk
Logopeda, neurologopeda, terapeuta karmienia, terapeuta ręki, filolog polski
Jestem absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Uniwersytetu Jagielońskiego na kierunku logopedia oraz neurologopedii w Krakowskiej Akademii. Doświadczenie w pracy zawodowej zdobywałam w krakowskich gabinetach logopedycznych, a także podczas pracy w przedszkolu.
W pracy cenię sobie komfort rodzica i małego pacjenta. Największą radość sprawia mi uśmiech dziecka i jego sukcesy. Szczególnie bliski jest mi temat rozszerzania diety, trudności w karmieniu i jedzeniu, wybiórczości pokarmowej, a także szeroko pojęty rozwój mowy. Prowadzi terapię karmienia oraz wybiórczości pokarmowej, pracuje z pacjentami od pierwszych dni życia.
Podczas spotkań wykorzystuję terapię miofunkcyjną, a zajęcia prowadzę w formie zabawy. Nieustannie wzbogacam swoją wiedzę, uczestnicząc w szkoleniach i kursach.
mgr Zuzanna Para
Neurologopeda, oligofrenopedagog, terapeuta Padovan oraz czaszkowo-krzyżowy, terapeuta karmienia, mioteraputa.
Wśród moich zawodowych pasji muszę podkreślić wspieranie noworodków i niemowląt, które przejawiają trudności w zakresie pobierania pokarmu, również wśród dzieci przedwcześnie urodzonych oraz dzieci z wyzwaniami rozwojowymi, jak również wspieranie rodziców na etapie rozszerzania diety ich podopiecznych.
Pasjonuje się również potencjałem komunikacyjnym noworodków i niemowląt, w związku z czym zdecydowałam się na rozpoczęcie procesu certyfikacyjnego NBO. Współpracuje także ze Szkołą Rodzenia Femina Nowy Targ, przy czym oferuję wsparcie i szerzę profilaktykę dotyczącą karmienia noworodków. Prywatnie jestem mamą Olka i Antka. Uwielbiam górskie wędrówki, zwłaszcza w chwilach wytchnienia.
mgr Klaudia Konopka
Logopeda, neurologopeda, nauczyciel języka polskiego jako obcego, terapeuta karmienia, terapeuta miofunkcjonalny, provaider Neuroflow
Jestem absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na kierunku logopedia oraz nauczania języka polskiego jako obcego, a także absolwentką Krakowskiej Akademii na kierunku neurologopedia. Posiadam doświadczenie w pracy z dziećmi z autyzmem i ze spektrum autyzmu, zespołem Aspergera, zespołem Downa, FAS i FASD, afazją, alalią, opóźnionym rozwojem mowy, niesłyszącymi oraz dwujęzycznymi.
Swoje terapeutyczne i naukowe zainteresowania kieruję w stronę wczesnej interwencji logopedycznej, ponieważ widzę sens rozpoczynania jak najszybszej stymulacji rozwoju dziecka w momencie pojawienia się trudności i zaburzeń rozwojowych. Fascynuje mnie temat karmienia piersią i trudności w tym obszarze. Wspieram rodziców w trakcie rozszerzania diety, prowadzę terapię karmienia. Oddziaływania terapeutyczne opieram na pozytywnej, pełnej szacunku relacji z dzieckiem i jego rodziną. Spotkania z dziećmi utrzymuję w konwencji zabawy, a przy tym prowadzę terapie miofunkcjonalną oraz rozwojową. Prywatnie jestem mamą pięcioletniej Marianny oraz rocznego Juliana. Marianny, która nauczyła mnie bycia mamą w duchu rodzicielstwa bliskości i Juliana, który w pełni wykorzystał mój potencjał neurologopedyczny.
mgr Anna Suchan
Logopeda, terapeuta miofunkcjonalny, specjalista komunikacji w życiu społecznym
Jestem absolwentką kierunków logopedia oraz język polski w komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Podczas studiów zdobywałam wiedzę m.in. z zakresu glottodydaktyki, teorii jezyka oraz roli komunikacji w życiu społecznym. Doświadczenie zawodowe zdobywałam podczas praktyk w szkole podstawowej specjalnej, pracując z dziećmi z upośledzeniem umysłowym w stopniu znacznym i umiarkowanym oraz z dziećmi z autyzmem. Brałam również udział w praktykach z zakresu terapii małego dziecka z ASD.
Cudownie odnajduję się w terapii dzieci z opóźnionym rozwojem mowy, dyslalią i w terapii miofunkcjonalnej. Pracuję również w szkole podstawowej i przedszkolu. Swoją wiedzę staram się uzupełniać uczestnicząc w licznych konferencjach oraz specjalistycznych szkoleniach.
mgr Weronika Dudziak
Logopeda, neurologopeda, terapeuta ręki, glottodydaktyk
Jestem absolwentką logopedii ogólnej i klinicznej – kierunku prowadzonego przy współpracy Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego i I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz absolwentką neurologopedii w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Nieustannie staram się rozwijać jako logopeda, pracując w prywatnym gabinecie logopedycznym oraz przedszkolu. Obecnie swoje zainteresowanie terapeutyczne kieruję w stronę pracy manualnej, miofunkcjonalnej. Nieustannie staram się poszerzać swój warsztat pracy jako terapeuta dzieci z opóźnionym rozwojem mowy, z niedokształceniem mowy pochodzenia korowego (afazją dziecięcą), wadami wymowy. Wspieram dzieci dwujęzyczne i dzieci z niedosłuchem w nabywaniu języka. Prowadzę terapię miofunkcjonalną, wspieram terapeutycznie pacjentów ortodontycznych.
Wiedzę i umiejętności rozwijam uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach. Największą radość sprawia mi praca z dziećmi oraz ich sukcesy, które są dla mnie motywacją do ciągłego rozwoju.
Małgorzata Kmiecik
Logopeda, nauczyciel języka polskiego jako obcego, nauczyciel wczesnego czytania metodą sylabową
Wiedzę i umiejętności potrzebne do pracy z małymi pacjentami, zapewniło mi podjęcie studiów na kierunku logopedia, ze specjalnością nauczania języka polskiego jako drugiego/obcego, w Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz kontynuowanie kształcenia w Instytucie Glottodydaktyki Polonistycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, w Zakładzie Logopedii. Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. w szkole podstawowej z oddziałami integracyjnymi, Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym oraz w Centrum Metody Krakowskiej. W kręgu moich naukowych zainteresowań znajdują się tematy związane z neuroplastycznością ośrodkowego układu nerwowego, ASD, Zespołem Downa, opóźnionym rozwojem mowy. Prowadzę terapię dzieci z ORM, alalią, afazją, problemami artykulacyjnymi, dzieci dyslektycznych i znajdujących się w grupie ryzyka dysleksji. Jako logopeda dbam o to, aby proces terapeutyczny przebiegał w atmosferze wsparcia, zrozumienia i dobrej zabawy. Największą radość sprawia mi możliwość towarzyszenia dzieciom na drodze rozwoju i współodczuwanie szczęścia rodziców, kiedy wspólnie udaje się nam osiągnąć kolejny sukces.
mgr Katarzyna Blat
Logopeda, neurologopeda, terapeuta miofunkcjonalny
Jestem absolwentką logopedii i neurologopedii na Krakowskiej Akademii im. Frycza- Modrzewskiego, a także absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie zdobyłam wykształcenie na kierunku Jazz i Muzyka Rozrywkowa- specjalność wokalistyka jazzowa. Moje doświadczenie logopedyczne zdobywałam w krakowskich gabinetach logopedycznych i poradniach psychologiczno- pedagogicznych. Posiadam doświadczenie w pracy z dziećmi z opóźnionym rozwojem mowy, niedokształceniu mowy o typie afazji, dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, zespołem Aspergera, a także z dziećmi z wadami wymowy i dziećmi wymagającymi interwencji z zakresu logopedii miofunkcjonalnej.
W pracy z małym pacjentem cenie sobie szczególnie jego komfort i zaufanie. Przyjazna atmosfera zajęć sprawia, że prowadzona terapia przebiega sprawnie i skutecznie. Terapie, które prowadzę osadzone są w zabawie, co dla dziecka jest atrakcyjną formą zajęć. Ogromną radość z bycia logopedą sprawia mi towarzyszenie dziecku w często niełatwych i wymagających procesach na drodze jego rozwoju. Jestem uczestniczą wielu kursów logopedycznych i stale rozwijam swoją wiedzę na konferencjach oraz specjalistycznych szkoleniach logopedycznych.
Agnieszka Żywioł
Obecnie odbieram Państwa telefony i służę pomocą w doborze terapeuty
Jestem studentką piątego roku Logopedii oraz absolwentką kierunku Język Polski w Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Doświadczenie zdobywam podczas praktyk z dorosłymi pacjentami w placówkach szpitalnych oraz centrach rehabilitacji.
Moje obszary zainteresowań skupiają się na terapii afazji osób dorosłych, ale również na zagadnieniach dotyczących układu stomatognatycznego oraz terapii miofunkcjonalnej.
Od roku aktywnie działam w Kole Naukowym Logopedii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Małgorzata Łuka
Obecnie odbieram Państwa telefony i służę pomocą w doborze terapeuty
Jestem studentką 3 roku pedagogiki ze specjalnością logopedii na Uniwersytecie Ignatianum w Krakowie. Swoje doświadczenie zdobywam poprzez praktyki w Krakowskich szkołach podstawowych oraz Krakowskich gabinetach logopedycznych. W przeszłości miałam okazje pracować z dziećmi jako instruktor śpiewu i tańca folklorystycznego.
Moje obszary zainteresowań obejmują terapie dzieci z alalią, dyslalią oraz afazją. Interesuje się również psychologią dzieci, młodzieży i dorosłych.
Swoją przyszłość wiążę z szeroko pojętym wsparciem rozwoju dziecka w zakresie pedagogiki logopedii oraz psychologii.
Serdecznie zapraszamy do wspólnego wspierania rozwoju Twojego dziecka!
mgr Maria Kmiecik-Matrejek
Prowadzę terapię miofunkcjonalną, rozwojową i poznawczą wykorzystując między innymi masaż logopedyczny, terapię miofunkcjonalną, stymulację traktu ustno- twarzowego, terapię karmienia, terapię wybiórczości pokarmowej, stymulację sensoryczną, terapię przez zabawę, handling i przyjazną pielęgnację, a także masaż niemowlęcy.
Osiągnięcia, szkolenia, kursy oraz konferencje:
- Szkoła terapii karmienia od Pestki do Ogryzka, Trudności w karmieniu i jedzeniu. Diagnoza jako mapa dla terapii. Renata Ulman- Bogusławska, Marta Baj Lieder
- Elastyczny terapeutyczny taping w logopedii podejście Ester de Ru” – dr Martyna Brychcy
- Mataja, "Laktacyjne spotkania trenerskie", Danuta Kozłowska Rup
- Fizjomed, "Zależność struktury i funkcji w terapii logopedycznej", dr Magdalena Czajkowska, Magdalena Klimaszewska
- „Standardy postępowania w ankyloglosji. Współpraca logopedy z lekarzem. Noworodki i niemowlęta.”, Donata Oziemczuk, Monika Owsianowska
- „Wędzidełko języka w praktyce. Kliniczna analiza zdjęć pacjentów”, Donata Oziemczuk, Monika Owsianowska
- logodemia.pl, "Stymulacje ustno-twarzowe- taśmy mięśniowo-nerwowe" dr n․ hum․ Gabriela Dragun
- Fizjomed, "Wrażliwe niemowle a symptomy sensoryczne SensiBaby", Małgorzata Karga
- logodemia.pl, "Ssanie palca i inne parafunkcje- rozwiązania terapeutyczne" Aleksandra Listwoń
- fizjoSławek, "Sekrety wywiadu ciążowego", Sławomir Morel
- fizjoSławek, "Zaburzenia napięcia (nie) mięśniowego", Sławomir Morel
- fizjoSławek, "Kamienie milowe w rozwoju niemowląt", Sławomir Morel
- fizjoSławek, "Tajemnice asymetrii rozwoju niemowląt", Sławomir Morel
- „Wędzidełko przed i po zabiegu – perspektywa logopedy i lekarza” - mgr A. Rosińska, dr M. Gryka-Deszczyńska
- "Miofunkcjonalny aspekt terapii karmienia– od diagnozy funkcji prymarnych do terapii"” Marcelina Przeździęk, Aleksandra Kaczyńska
- „Innowacyjne metody elektrostymulacji zewnętrznej i wewnętrznej w logopedii – podejście praktyczne” - Aleksandra Kaczyńska i Ewa Wojewoda
- I Ogólnopolska Konferencja „Zaburzenia karmienia i jedzenia – współczesne wyzwania diagnostyczno-terapeutyczne”
- Szkoła terapii karmienia Od pestki do ogryzka, "Wsparcie laktacyjne oparte na dowodach: ssanie, fizjologia i zarządzanie karmieniem", Catherine Watson Genna
- logodemia.pl „Anatomia palpacyjna dla logopedów - najważniejsze obszary pracy”, Klara Francuz-Matwiejczyk
- "Cechy dysmorficzne jamy ustnej w diagnozie logopedycznej" - dr n. hum Kamila Czarnik
- logodemia.pl „Obniżone i wzmożone napięcie mięśniowe - ich wpływ na pracę narządów artykulacyjnych i wady wymowy”. mgr Klara Francuz-Matwiejczyk
- logodemia.pl „Awersje pokarmowe u dzieci na przykładzie choroby refluksowej” MARTA BAJ LIEDER
- Terapeuci na walizkach, "Ocena neurorozwojowa niemowląt 6-12 m.ż " Lucyna Wittbrodt
- logodemia.pl "Połykanie i pozycja spoczynkowa języka", Aleksandra Listwoń
- logodemia.pl "Ćwiczenia narząd artykulacyjnych", Aleksandra Listwoń
- logodemia.pl "Pacjent z nieprawidłowym napięciem w sferze orofacjalnej" - Aleksandra Rosińska
- logodemia.pl "Stabilizacja żuchwy - niezwykle ważny element w terapii logopedycznej" - Aleksandra Rosińska
- Cykl szkoleń z terapii karmienia "Gdy karmienie noworodka staje się wyzwaniem", "Zaburzenia karmienia w praktyce logopedycznej", "Sensoryczno- motoryczne trudności w karmieniu" - Marcelina Przeździęk, Aleksandra Kaczyńska
- Dobra Kadra, Pediatric FEEDING Disorders, marzec 2022 "Zaburzenia karmienia. Model diagnostyczno-terapeutyczny dziecka od urodzenia do 12 miesiąca życia. Współczesne wyzwania logopedyczne." - Marcelina Przeździęk, Aleksandra Kaczyńska.
- logodemia.pl "Muzyczny masaż logopeydczny" - Maria Szyfter
- logodemia.pl "Mioterapia dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Część II" - Maria Szyfter
- Centrum Discurso, luty 2022 "Gryzaki w Mioterapii niemowląt" - Marzena Machoś
- Terapeuci na walizkach, luty 2022 "Procesy samoregulacji niemowląt. Aspekt sensoryczny dziecka w pierwszym roku życia" - Beata Wasicka
- Polskie Towarzystwo Konsultantów i Doradców Laktacyjnych, konferencja styczeń 2022 „Znaczenie pierwszych dni po narodzinach dla udanego start w karmienie piersią”
- logodemia.pl "Mioterapia dzieci w wieku od 2 do 6 lat" - Maria Szyfter
- Terapeuci na walizkach "Ocena neurorozwojowa dziecka w pierwszym roku życia" - Lucyna Wittbrodt
- logopeda.pl "Terapia miofunkcjonalna w praktyce" - Aleksandra Rosińska
- Terapeuci na walizkach, grudzień 2021 "Aktywizacja układu mięśniowo- szkieletowego okolic głowy i szyi przez stymulację nerwów czaszkowych" - dr n.med. Marian Majchrzycki
- Terapeuci na walizkach, grudzień 2021 "Kompleksowe wsparcie karmienia piersią" - lek. Agnieszka Browarska
- logomedia.pl "Terapia manulana" - Ewa Wojewoda
- Beata Racek, grudzień 2021 "Parafunkcja okiem logopedy i psychologa" - Beata Racek
- logopeda.pl "Techniki chirurgiczne anyloglosji" - dr Jakub Bargiel
- logomedia.pl "Wędzidełko wargi górnej i wędzidełka policzków" - Aleksandra Rosińska
- PjTerapeutic, wrzesień 2021 "A sensory motor approach to feeding in the Down syndrome population" - Lori Overland M.S. CCC, C/NDT. CLC, FOM
- Fizjomed, wrzesień 2021 "Guguhopla i przyjaciele od wcześniaka do roczniaka" - Marzena Machoś, Marta Karwot- Pięta, Magdalena Czajkowska, Danuta Rup- Kozłowska, Olga Sowa, Joanna Szczotka, Magdalena Bednarczyk
- Fizjomed, sierpień 2021 "Zrozumienie typowego i atypowego rozwoju sensoryczno-motorycznego jako przewodnik dla rozumienia klinicznego we wczesnej interwencji" - Milioti Styliani-Liana, Kyriakos Atmatzakis
- Fizjomed, lipiec 2021 "Karmienie wcześniaka na oddziale neonatologicznym" - Marta Karwot-Pięta, Joanna Kupczak
- Fizjomed, czerwiec 2021 "Wczesniactwo jako trauma" - Iwona Palicka
- logopeda.pl, maj 2021 "Taktyka postępowania w ankyloglosji u noworodków i niemowląt" - Mira Rządzka, Jakub Bargiel
- logopeda.pl, maj 2021 "Ankyloglosja okiem lekarza-primum non nocere" - Małgorzata Gawryl, Jakub Bargiel
- logopeda.pl, kwiecień 2021 "Oddychanie w praktyce logopedycznej" - Mira Rządzka
- Emka, kwiecień 2021 "Stymulacja traktu ustno twarzowego" - Małgorzata Gawryl
- Centrum Szkoleń Cognitus, marzec- kwiecień 2021 "Terapeuta karmienia z pasją, Terapeuta orofacjalny" - Marcelina Przeździęk, Aleksandra Kaczyńska, Jolanta Uchman, Agata Kalina
- Lekarskim okiem, marzec 2021 "Samoregulacja u niemowląt" - Agnieszka Browarska, Dorota Blumczyńska
- Lekarskim okiem, marzec 2021 "Rozwój dziecka w 1 roku życia" - Agnieszka Browarska, Agnieszka Ptak
- marzec 2021 "Interdyscyplinarnie i holistycznie o laktacji" - Magdalena Bednarczyk, Sylwia Jeż
- Klinika laktacyjna, marzec 2021 "Wsparcie laktacyjne mam wcześniaków" - Ariela Levy
- marzec 2021 "Ssanie kciuka okiem neurologopedy" - Marcelina Przeździęk
- marzec 2021 "Parafunkcje i dysfunkcje. Rozwiązania terapeutyczne" - Aleksandra Listwoń
- Logoro, marzec 2021 "Ocena funkcjonalna traktu ustno- twarzowego, mioterapia. Podejście autorskie" - Ewelina Mendala Kwoczek
- Lekarskim okiem, luty 2021 "Pozycjonowanie przy karmieniu" - Agnieszka Browarska, Agnieszka Ptak
- Neurologopedabada, luty 2021 "Nerwy czaszkowe" - Kamila Czarnik
- Ciocia Guguhopla w praktyce, luty 2021 "Developmental Baby Massage" - Peter Walker
- Ciocia Guguhopla w praktyce, luty 2021 "Niemowlak i logopedyczne flagi ostrzegawcze" - Marzena Machoś
- Ciocia Guguhopla w praktyce, styczeń 2021 "PUMO Program usprawniania motoryki oralnej" - Marzena Machoś
- Wymagające.pl, wrzesień 2020 "Zaparcia nawykowe i moczenie" - Karla Orban
- TeczkaLogopedy, wrzesień 2020 "Terapia połykania w ujęciu logopedycznym" - Beata Białas
- TeczkaLogopedy, wrzesień 2020 "Profilaktyka zaburzeń oddychania, połykania i mowy" - Beata Białas
- TeczkaLogopedy, wrzesień 2020 "Połykanie w logopedii w ujęciu praktycznym" - Beata Białas
- Tarnów, wrzesień 2020 "Terapia sensomotoryczna i korekta dysfunkcji ustno- twarzowych- moduł I" - dr Anna Regner
- Dobry Start Dziecka, sierpień 2020 "Pielęgnacja neurorozwojowa i rozwój dziecka w 1 roku życia z uwzględnieniem zaburzeń napięcia mięśniowego" - Agnieszka Słoniowska
- Zaufaj położnej ANNA Bulczak, sierpień 2020 "Szpinak robi BLEE. Rozszerzanie diety dziecka w pigułce" - Zuzanna Antecka
- Małyssak, sierpień 2020 "Aktualna wiedza o karmieniu piersią" - Agata Aleksandrowicz (Hafija)
- Wymagające.pl, sierpień 2020 "Fakty i mity o zaparciach nawykowych" - Karla Orban
- Dobry start dziecka Agnieszka Słoniowska, czerwiec 2020 "Pielęgnacja i rozwój niemowlęcia 5-7 miesięcy" - Agnieszka Słoniowska
- Centrum stymulacji rozwoju dziecka, Lipiec 2020 "Wcześniaki, a zaburzenia przetwarzania sensorycznego" - Iwona Palicka, Izabela Grzebna
- Centrum terapii i wspomagania rozwoju, Lipiec 2020 "Karmienie noworodka i niemowlęcia. Od teorii do praktyki" - Marta Wawrzynów, Adela Białoboki- Chylińska
- Dobry start dziecka Agnieszka Słoniowska, czerwiec 2020 "Pielęgnacja neurorozwojowa w 1 r.ż. dziecka z uwzględnieniem zaburzeń napięcia mięśniowego" - Agnieszka Słoniowska
- Wydawnictwo GooGoo, czerwiec 2020 "Zaburzenia i dysfunkcje stawu skroniowo żuchwowego. Wybrane manualne techniki terapii" - dr Anna Regner
- Wydawnictwo GooGoo, czerwiec 2020 "Co ma serce do języka? Nerw błędny i teoria poliwagalna w terapii neurologopedycznej" - dr Gabriela Dragun
- Wydawnictwo GooGoo, czerwiec 2020 "Logopeda i pacjent z SMA, cz. 1- Wprowadzenie i 2. Warsztaty" - Magda Mazur
- hafija.pl, maj-czerwiec 2020 "MLE-CON 2020"
- zmyslek.pl, czerwiec 2020 "Rozpoznawanie zaburzeń SI" - Justyna Kapuścińska- Kozakiewicz
- Tadek Niejadek, czerwiec 2020 "Sensologopedia. Wykorzystanie metody SI w procesie nabywania kompetencji pokarmowych oraz funkcji komunikacyjnych u dzieci" - Natalia Górka- Pik
- hafija.pl, czerwiec 2020 "Wskaźniki skutecznego karmienia piersią" - Agata Aleksandrowicz
- Fundacja Scolar, czerwiec 2020 "Trening mandowy. O uczeniu próśb" - Marta Sierocka-Rogala
- Cognitus, maj 2020 "Zabawy wspierające rozwój komunikacji niemowląt" - Agata Kalina "Cali Mali"
- Cognitus, maj 2020 "Terapia karmienia. Oswajanie ma znaczenie. Część 2" - Agata Kalina "Cali Mali"
- wymagajace.pl, maj 2020 "Żywienie dziecka a sen" - Magdalena Komsta
- LogoStrefa, maj 2020 "Terapia karmienia. Oswajanie ma znaczenie" - Agata Kalina "Cali Mali"
- Medicome Baby, maj 2020 "Rozwój ruchowy okiem fizjoterapeuty" - Olga Jurczak
- Medicome Baby, maj 2020 "Rozszerzanie diety niemowlaka okiem logopedy i dietetyka" - Olga Heród, Edyta Harmata
- Neurologopeda Bada, maj 2020 "Cechy dysmorficzne jamy ustnej i jej okolic" - dr Kamila Czarnik
- Elf Centrum Mowy i Ruchu maj 2020 "Ankyloglossja u noworodków i niemowląt" - Mira Rządzka
- Fundacja In Corpore, maj 2020 "Zarządzanie dysfagią w warunkach domowych" - Anna Maria Pękacka-Egil
- Fundacja In Corpore, maj 2020 "Dyzartia w chorobie Parkinsona" - Anna Maria Pękacka-Egil
- Fundacja In Corpore, maj 2020 "Oswajanie jako niezwykle ważny element w terapii karmienia" - Marta Baj-Lieder
- Ciocia Guguhopla w praktyce, kwiecień 2020 "Niemowlak u logopedy II Miobobo" - Marzena Machoś
- Fundacja In Corpore, kwiecień 2020 "Dziecko nadwrażliwe na dotyk w sferze oralnej na terapii logopedycznej" - Marta Baj-Lieder
- Fundacja In Corpore, kwiecień 2020 "Awersje pokarmowe u dzieci na przykładzie choroby refluksowej" - Marta Baj-Lieder
- kwiecień 2020 "Ssanie kciuka. Co wiemy a czego nie?" - Marcelina Przeździęk
- Dobra kadra, Kwiecień 2020 "Dysfagia w neonatologii i pediatrii
- Dobra kadra, Kwiecień 2020 "Warsztat każdego logopedy
- Kraków, luty 2020 "APD (auditory processing disorder) Zaburzenia przetwarzania słuchowego. Diagnoza i terapia" - Ewa Kwaśniok
- Kasinka Mała, luty 2020 "ASD (autism spectrum disorder). Pierwsze spotkanie terapeutyczne z małym dzieckiem" - Joanna Wójtowicz-Pałasz
- Kasinka Mała, październik 2019 "Terapia ręki- diagnoza i terapia" - Hanna Szyszkowska
- Kraków, wrzesien 2019 "Jedzenie doustne wyzwaniem dla dzieci karmionych przez sondę lub PEG. Jak rozwijać umiejętność jedzenia doustnego u dzieci karmionych przez sondę lub PEG" - mgr Marcelina Przeździęk
- Kraków, wrzesień 2019 "Wspomaganie karmienia dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym - warsztat praktyczny" - mgr Marcelina Przeździęk
- Tarnów, wrzesień 2019 "Od zabawy do jedzenia - Praca logopedy wobec dziecka z postawą neofobiczną, Arfid-em" - Magdalena Nosko-Goszczyńska
- Tarnów, maj 2019 "Niemowlak u logopedy" - dr Marzena Machoś
- Wieliczka, kwiecień 2019 "Prowadzenie spotkania MAMA MiA, DZIECI MAJĄ GŁOS" - wykład dla rodziców o rozwoju mowy dziecka oraz wczesnej stymulacji
- Kraków, maj 2019 "Badanie logopedyczne dzieci w wieku 2-8 lat. Standardy postępowania. warsztat praktyczny" - dr n.hum. Anna Zając
- Kraków, marzec 2019 "Smykopląsy - kreatywne warsztaty logorytmiczne" - Katarzyna Stempień
- Gdańsk, marzec 2019, Udział w I Ogólnopolskiej Konferencji Szkoły Terapii Karmienia "Karmienie małego dziecka w aspekcie terapeutycznym"
- Bochnia, październik 2018- styczeń 2019, Prowadzenie zajęć sensoryczno-poznawczo-logopedycznych w 4 grupach wiekowych zajęcia dla dzieci oraz pogadanki o stymulacji niemowląt i dzieci do 3 roku życia. Spotkania dla rodziców z dziećmi
- Tarnów, lipiec 2018 „Nadmierne ślinienie się- techniki terapeutyczne” - mgr Marta Baj-Lieder
- Tarnów, lipiec 2018 „Wybiórczość pokarmowa w ujęciu sensoryczno-motorycznym” - mgr Marta Baj-Lieder
- Kraków, maj 2018 „Masaż logopedyczny od podstaw - podejście praktyczne” - mgr Aleksandra Kaczyńska
- Kraków, maj 2013, I Międzynarodowa Neurobiologiczna Konferencja Naukowa pt. "Neurologiczne podstawy wczesnej terapii zaburzeń rozwojowych"
- Kraków, lipiec 2013 „Test SON-R 2,5 – 7. Badanie i interpretacja wyników” - prof. Jagoda Cieszyńska-Rożek
- Kraków, listopad 2012, IV Ogólnopolska Konferencja MOPTL Nowa Logopedia. Interakcyjne uwarunkowania rozwoju i zaburzeń mowy
- Kraków, czerwiec 2012, II Przegląd Kół Naukowych Uniwersytetu Pedagogicznego – prezentacja osiągnięć Sekcji Logopedycznej
- Kraków, listopad 2011, III Ogólnopolska Naukowa Konferencja Logopedyczna: „Nowa Logopedia – diagnoza różnicowa zaburzeń komunikacji językowej”
- Kraków, czerwiec 2011 "Kurs języka migowego I stopień – nauczycielski"
- Kraków, listopad 2010, II Ogólnopolska Naukowa Konferencja Logopedyczna „Nowa Logopedia – biologiczne uwarunkowania rozwoju i zaburzeń mowy”
mgr Klaudia Stefańczyk
Osiągnięcia, szkolenia, kursy oraz konferencje:
- Szkoła terapii karmienia od Pestki do Ogryzka, Trudności w karmieniu i jedzeniu. Diagnoza jako mapa dla terapii. Renata Ulman- Bogusławska, Marta Baj Lieder
- „Standardy postępowania w ankyloglosji. Współpraca logopedy z lekarzem. Noworodki i niemowlęta.”, Donata Oziemczuk, Monika Owsianowska
- „Wędzidełko języka w praktyce. Kliniczna analiza zdjęć pacjentów”, Donata Oziemczuk, Monika Owsianowska
- Elastyczny terapeutyczny taping w logopedii podejście Ester de Ru” – dr Martyna Brychcy
- logodemia.pl, "Stymulacje ustno-twarzowe- taśmy mięśniowo-nerwowe" dr n․ hum․ Gabriela Dragun
- logodemia.pl, "Ssanie palca i inne parafunkcje- rozwiązania terapeutyczne" Aleksandra Listwoń
- "Miofunkcjonalny aspekt terapii karmienia– od diagnozy funkcji prymarnych do terapii"” Marcelina Przeździęk, Aleksandra Kaczyńska
- I Ogólnopolska Konferencja „Zaburzenia karmienia i jedzenia – współczesne wyzwania diagnostyczno-terapeutyczne”
- logodemia.pl „Anatomia palpacyjna dla logopedów - najważniejsze obszary pracy”, Klara Francuz-Matwiejczyk
- "Cechy dysmorficzne jamy ustnej w diagnozie logopedycznej" - dr n. hum Kamila Czarnik
- logodemia.pl „Obniżone i wzmożone napięcie mięśniowe - ich wpływ na pracę narządów artykulacyjnych i wady wymowy”. mgr Klara Francuz-Matwiejczyk
- logodemia.pl „Awersje pokarmowe u dzieci na przykładzie choroby refluksowej” MARTA BAJ LIEDER
- logodemia.pl "Połykanie i pozycja spoczynkowa języka", Aleksandra Listwoń
- logodemia.pl "Ćwiczenia narząd artykulacyjnych", Aleksandra Listwoń
- logodemia.pl "Pacjent z nieprawidłowym napięciem w sferze orofacjalnej" - Aleksandra Rosińska
- logodemia.pl "Stabilizacja żuchwy - niezwykle ważny element w terapii logopedycznej" - Aleksandra Rosińska
- wrzesień 2022 "Neofobia pokarmowa i ARFID - podobieństwa i różnice" - mgr Marta Baj-Lieder
- wrzesień 2022 "Jak dobrze rozpocząć rozszerzanie diety?" - Zuzanna Wędołowska
- wrzesień 2022 "Smoczek, butelka, karmienie piersią - jak je pożegnać?" - Ula Petrycka
- czerwiec 2022 "Ocena funkcjonalna traktu ustno-twarzowego. Mioterapia - podejście autorskie" - Ewelina Mandala-Kwoczek
- marzec 2022 "Anatomia palpacyjna dla logopedów w ujęciu miofunkcjonalnym – diagnoza kompleksu orofacjalnego" - mgr Aleksandra Kaczyńska, mgr Ewa Wojewoda
- marzec 2022 "Muzyczny masaż logopedyczny" - Maria Szyfter
- luty 2022 "Terapia karmienia- strategie dla terapeuty i rodziny" - Agata Kalina
- luty 2022 "Niemowlak u logopedy 2. #miobobo. Krótkie wędzidełko języka u niemowląt - podejście praktyczne" - Marzena Machoś
- luty 2022 "Niemowlak u logopedy 1. Opieka logopedyczna nad niemowlęciem - wprowadzenie" - Marzena Machoś
- luty 2022 "Mioterapia dzieci w wieku od 2 do 6lat"- Maria Szyfter
- styczeń 2022 "Karty Oceny Logopedycznej Dziecka - KOLD - test do diagnozy dzieci w wieku od 1 miesiąca do ukończenia 9 roku życia. Ocena prawidłowego i zaburzonego rozwoju mowy dziecka" - Joanna Gruba
- styczeń 2022 "Wędzidełko - ciąć czy nie" - Aleksandra Rosińska
- styczeń 2022 "Smoczek - garść wiedzy dla terapeuty" - Magdalena Rybka
- grudzień 2021 "Metody komunikacji alternatywnej" - mgr Alina Smyczek
- lipiec 2020 "Seplenienie boczne" - Beata Nedwidek
- listopad 2021 "Migdałki w praktyce logopedycznej. Praca z pacjentem przed i po zabiegu" - Aleksandra Rosińska
- listopad 2021 "Ankyloglosja - wędzidełko języka. Diagnoza i terapia przed i po zabiegu" - Aleksandra Rosińska
- listopad 2021 "Zaburzenia rozumienia w afazji dziecięcej" - Agata Gładowicz-Bojarska
- Kraków, luty 2020 "APD- Zaburzenia Przetwarzania Słuchowego. Diagnoza i terapia" - mgr Ewa Kwaśniok
- Kraków, grudzień 2019 "System NUMICON. Podstawowe umiejętności matematyczne" - mgr Dagmara Kubiak
- Kasinka Mała, październik 2019 "Diagnoza i terapia ręki. Kurs I i II stopnia w ujęciu globalnym" - mgr Hanna Szyszkowska
- wrzesień 2021 "Metoda werbotonalna" - dr Anna Prożych
- Kraków, kwiecień 2019 "Badanie logopedyczne dzieci w wieku 2-8 lat. Standardy postępowania. Warsztat praktyczny" - Gabinet logopedyczny „Kocham Mó-Wić”
- Kraków, kwiecień 2019 "
- System C-eye w ocenie stanu pacjenta, neurorehabilitacji i komunikacji" - Assistech
- Kraków, marzec 2019 "Karmienie i jedzenie w praktyce logopedycznej" - Polski Związek Logopedów
- Kraków, luty 2019 "Jak pomóc dziecku z Centralnymi Zaburzeniami Przetwarzania Słuchowego w szkole i życiu codziennym" - SłuchMed
- Kraków, październik 2018 "Badanie słuchu w logopedii. Warsztat praktyczny z analizą badań słuchu" - Wydawnictwo Komlogo
- Kraków, październik 2018 "Ankyloglossia u noworodków i niemowląt. Diagnoza i terapia" - Wydawnictwo Komlogo
- Kraków, październik 2018, II Ogólnopolskie Sympozjum Logopedyczne "Terapia logopedyczna – nowe strategie, nowe perspektywy" - Wydawnictwo Komlogo
- Kraków, maj 2018 "Komunikacja alternatywna AAC" - Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Krakowie
- Kraków, maj 2018 "Młoda generacja glottodydaktyczna i logopedyczna stan obecny, perspektywy" - Koło Naukowe Glottodydaktyki Polonistycznej UJ
- Kraków, marzec 2018 "Rola logopedy we wspomaganiu rozwoju komunikacji dziecka potrzebującego AAC" - Polski Związek Logopedów
- Kraków, listopad 2017 "Wiele wymiarów FASD z perspektywy specjalistów" - Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie i Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie
- Kraków, październik 2017, I Ogólnopolskie Sympozjum Logopedyczne "Diagnoza logopedyczna – nowe narzędzia, nowe perspektywy" - Wydawnictwo Komlogo
mgr Zuzanna Para
Osiągnięcia, szkolenia, kursy oraz konferencje:
- Szkoła terapii karmienia od Pestki do Ogryzka, Trudności w karmieniu i jedzeniu. Diagnoza jako mapa dla terapii. Renata Ulman- Bogusławska, Marta Baj Lieder
- „Standardy postępowania w ankyloglosji. Współpraca logopedy z lekarzem. Noworodki i niemowlęta.”, Donata Oziemczuk, Monika Owsianowska
- „Wędzidełko języka w praktyce. Kliniczna analiza zdjęć pacjentów”, Donata Oziemczuk, Monika Owsianowska
- Mataja, "Laktacyjne spotkania trenerskie", Danuta Kozłowska Rup
- Fizjomed, "Zależność struktury i funkcji w terapii logopedycznej", dr Magdalena Czajkowska, Magdalena Klimaszewska
- logodemia.pl, "Stymulacje ustno-twarzowe- taśmy mięśniowo-nerwowe" dr n․ hum․ Gabriela Dragun
- Fizjomed, "Wrażliwe niemowle a symptomy sensoryczne SensiBaby", Małgorzata Karga
- logodemia.pl, "Ssanie palca i inne parafunkcje- rozwiązania terapeutyczne" Aleksandra Listwoń
- fizjoSławek, "Sekrety wywiadu ciążowego", Sławomir Morel
- fizjoSławek, "Zaburzenia napięcia (nie) mięśniowego", Sławomir Morel
- fizjoSławek, "Kamienie milowe w rozwoju niemowląt", Sławomir Morel
- fizjoSławek, "Tajemnice asymetrii rozwoju niemowląt", Sławomir Morel
- "Miofunkcjonalny aspekt terapii karmienia– od diagnozy funkcji prymarnych do terapii"” Marcelina Przeździęk, Aleksandra Kaczyńska
- „Innowacyjne metody elektrostymulacji zewnętrznej i wewnętrznej w logopedii – podejście praktyczne” - Aleksandra Kaczyńska i Ewa Wojewoda
- I Ogólnopolska Konferencja „Zaburzenia karmienia i jedzenia – współczesne wyzwania diagnostyczno-terapeutyczne”
- Szkoła terapii karmienia Od pestki do ogryzka, "Wsparcie laktacyjne oparte na dowodach: ssanie, fizjologia i zarządzanie karmieniem", Catherine Watson Genna
- logodemia.pl „Anatomia palpacyjna dla logopedów - najważniejsze obszary pracy”, Klara Francuz-Matwiejczyk
- "Cechy dysmorficzne jamy ustnej w diagnozie logopedycznej" - dr n. hum Kamila Czarnik
- logodemia.pl „Obniżone i wzmożone napięcie mięśniowe - ich wpływ na pracę narządów artykulacyjnych i wady wymowy”. mgr Klara Francuz-Matwiejczyk
- logodemia.pl „Awersje pokarmowe u dzieci na przykładzie choroby refluksowej” MARTA BAJ LIEDER
- Terapeuci na walizkach, "Ocena neurorozwojowa niemowląt 6-12 m.ż " Lucyna Wittbrodt
- logodemia.pl "Połykanie i pozycja spoczynkowa języka", Aleksandra Listwoń
- logodemia.pl "Ćwiczenia narząd artykulacyjnych", Aleksandra Listwoń
- logodemia.pl "Pacjent z nieprawidłowym napięciem w sferze orofacjalnej" - Aleksandra Rosińska
- logodemia.pl "Stabilizacja żuchwy - niezwykle ważny element w terapii logopedycznej" - Aleksandra Rosińska
- Cykl szkoleń z terapii karmienia "Gdy karmienie noworodka staje się wyzwaniem", "Zaburzenia karmienia w praktyce logopedycznej", "Sensoryczno- motoryczne trudności w karmieniu" - Marcelina Przeździęk, Aleksandra Kaczyńska
- Dobra Kadra, Pediatric FEEDING Disorders, marzec 2022 "Zaburzenia karmienia. Model diagnostyczno-terapeutyczny dziecka od urodzenia do 12 miesiąca życia. Współczesne wyzwania logopedyczne." - Marcelina Przeździęk, Aleksandra Kaczyńska.
- logodemia.pl "Muzyczny masaż logopeydczny" - Maria Szyfter
- logodemia.pl "Mioterapia dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Część II" - Maria Szyfter
- „Karmienie terapeutyczne Human Touch” - Monika Habik
- „Zaburzenia połykania u dzieci i dorosłych. Diagnoza, metody terapii” - dr Mira Rządzka
- „Wczesna diagnoza i stymulacja logopedyczna u noworodków i małych dzieci” - dr Mira Rządzka
- „Terapia ustno-twarzowa i jej wpływ na rozwój funkcji pokarmowych i mowę dzieci z grupy ryzyka i dorosłych z zaburzeniami neurologicznymi” - dr Teresa Kaczan
- „Terapia sensomotoryczna i korekta dysfunkcji ustno-twarzowych” - dr Anna Regner
- „Wybiórczość pokarmowa w ujęciu sensoryczno-motorycznym” - Marta Baj-Lieder
- „Niemowlak u logopedy” - dr n. hum. Marzena Machoś
- „Wspomaganie karmienia dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym” Marcelina Przeździęk
- „Karmienie noworodków i niemowląt - od teorii do praktyki” - Adela Białoboki-Chylińska, dr n.zdr. Marta Wawrzynów
- „Dysfagia u niemowląt i małych dzieci” - Dore Blom
- „Ocena funkcjonalna traktu ustno-twarzowego. Mioterapia - podejście autorskie” - Ewelina Mendala-Kwoczek
- „Stymulacja traktu ustno-twarzowego” - Małgorzata Gawryl
- „Elastyczny terapeutyczny taping w logopedii podejście Ester de Ru” - dr Martyna Brychcy
- „Karmienie wcześniaka na oddziale neonatologicznym” - mgr Marta Karwot- Pięta, mgr Joanna Kupczak
- „Zrozumienie typowego i atypowego rozwoju sensoryczno- motorycznego jako przewodnik dla rozumowania klinicznego we wczesnej interwencji” - Liana Milioti, Atmatzakis Kyriakos
mgr Klaudia Konopka
Osiągnięcia, szkolenia, kursy oraz konferencje:
- Szkoła terapii karmienia od Pestki do Ogryzka, Trudności w karmieniu i jedzeniu. Diagnoza jako mapa dla terapii. Renata Ulman- Bogusławska, Marta Baj Lieder
- 25-26 lutego 2023 „Elastyczny terapeutyczny taping w logopedii/neurologopedii” – dr Martyna Brychcy
- Fizjomed, „Zależność struktury i funkcji w terapii logopedycznej”, dr Magdalena Czajkowska, Magdalena Klimaszewska
- Luty 2023 „Funkcje prymarne w praktyce” – mgr Aleksandra Listwoń
- „Standardy postępowania w ankyloglosji. Współpraca logopedy z lekarzem. Noworodki i niemowlęta.”, Donata Oziemczuk, Monika Owsianowska
- I Ogólnopolska Konferencja „Zaburzenia karmienia i jedzenia – współczesne wyzwania diagnostyczno-terapeutyczne”
- Szkoła terapii karmienia Od pestki do ogryzka, „Wsparcie laktacyjne oparte na dowodach: ssanie, fizjologia i zarządzanie karmieniem”, Catherine Watson Genna
- Luty 2023 „Ssanie palca i inne parafunkcje, rozwiązania terapeutyczne” – mgr Aleksandra Listwoń
- Grudzień 2022 „Terapia ustno-twarzowa cz. II: oddychanie” – mgr Klara Francuz-Matwiejczyk
- Listopad 2022 „Narząd żucia – diagnoza i terapia” – mgr Krzysztof Bieniek
- Październik 2022 „Pierwsze spotkanie mioterapeuty z rodzicem dziecka” – Maria Szyfter
- Kraków 1-2 października „Terapia manualna w zaburzeniach logopedycznych – podejście interdyscyplinarne” – Klara Francuz-Matwiejczyk
- Wrzesień 2022 „Wędzidełko przed i po zabiegu – perspektywa logopedy i lekarza” – mgr A. Rosińska, dr M. Gryka-Deszczyńska
- maj 2022 „JEM SAM- miostymulacje u dzieci w nauce jedzenia i picia” – Maria Szyfter
- 09.06.2022 „Wędzidełko języka w praktyce. Kliniczna analiza zdjęć pacjentów. Noworodki i niemowlęta”
- 06.2022 „Ślinienie – skuteczne techniki terapeutyczne”
- 06.2022 „Jem sam”
- 06.05.2022 „Diagnostyka i terapia dzieci z niechęcią do jedzenia”
- 28.04.2022 „Diagnoza neurologopedyczna” – T. Lewicka
- 27.03.2022 „Stabilizacja żuchwy” – Aleksandra Rosińska
- 19.03.2022 „Anatomia palpacyjna dla logopedów w ujęciu miofunkcjonalnym – diagnoza kompleksu orofacjalnego. Ujęcie holistyczne”
- 27.02.2022 „Niemowlak u logopedy II Miobobo (krótkie wędzidełko języka u niemowląt –podejście praktyczne)”
- 26.02.2022 „Niemowlak u logopedy część 1 (opieka logopedyczna nad niemowlęciem – wprowadzenie)”
- 04.03.2022 „Mioterapia dzieci w wieku od 2 do 6 lat cz. 2”
- 01.02.2022 „Mioterapia dzieci w wieku od 2 do 6 lat cz. 1”
- 20.09.2021 „Napięcie mięśniowe” – A. Listwoń
- 2021 „Diagnoza skróconych wędzidełek” – M.Rządzka
- 23.10.2020 „Oddychanie w terapii logopedycznej” – M. Rządzka
- 13.10.2020 „Miofunkcjonalna diagnoza niemowląt – logopedyczne flagi ostrzegawcze”
- 01–02.02.2020 „Diagnostyka i mioterapeutyczna stymulacja zaburzeń oralnych u noworodków i niemowląt – nowe podejście”
- 06.10.2019 „Zaburzenia Przetwarzania Słuchowego APD – praktyczny model postępowania diagnostycznego w ujęciu pedagogicznym i audiologicznym”
- 05.10. 2019 „Autorska metoda terapii rotacyzmów i pararotacyzmów”
- 2019 „Stymulacja traktu ustno-twarzowego”
- 06.07.2019 „Wybiórczość pokarmowa w ujęciu sensoryczno-motorycznym”
- 06–07.10.2018 Sympozjum logopedyczne „Terapia logopedyczna – nowe strategie, nowe perspektywy”
- 24.04.2018 „Karty oceny logopedycznej dziecka – KOLD”
- 23.02.2018 „Fizjologiczna metoda terapii ustnej fazy połykania i oddychania u dzieci od 3 – 4 roku życia z dyslalią obwodową”
- 17–18.11.2017 „Szkolenie podstawowe z zakresu słownictwa Makaton”
- 20-21.10.2017 „Diagnostyka i Terapia Zaburzeń Przetwarzania Słuchowego Metodą Neuroflow Aktywny Trening Słuchowy”
- 29–30.09.2017 „Zaburzenia połykania u dzieci i dorosłych. Diagnoza, metody terapii”
- 01-2.04.2017 „Elementy metody werbotonalnej w terapii dzieci z zaburzeniami w komunikacji językowej, cz. 1”
- 18.03–20.05.2017 „AAC – wspomagające i alternatywne metody porozumiewania się osób ze specjalnymi potrzebami w komunikacji”
- 22.05.2015 „Diagnoza i terapia dzieci z zespołem Aspergera”
- 17.04.2015 „Diagnozowanie możliwości poznawczych i ocena rozwoju Międzynarodową Skalą Wykonaniową Leitera”
- 30.08.2014 „Diagnoza i terapia afazji u osób dorosłych”
- 06.02.2012 „Metody badania zagrożenia dysleksją”
- 23.11.2010 „Nowa Logopedia – biologiczne uwarunkowania rozwoju I zaburzeń mowy”
mgr Anna Suchan
Osiągnięcia, szkolenia, kursy oraz konferencje:
- „Wędzidełko języka w praktyce. Kliniczna analiza zdjęć pacjentów”, Donata Oziemczuk, Monika Owsianowska
- logodemia.pl „Anatomia palpacyjna dla logopedów – najważniejsze obszary pracy”, Klara Francuz-Matwiejczyk
- logodemia.pl „Obniżone i wzmożone napięcie mięśniowe – ich wpływ na pracę narządów artykulacyjnych i wady wymowy”. mgr Klara Francuz-Matwiejczyk
- logodemia.pl „Połykanie i pozycja spoczynkowa języka”, Aleksandra Listwoń
- logodemia.pl „Ćwiczenia narząd artykulacyjnych”, Aleksandra Listwoń
- logodemia.pl „Pacjent z nieprawidłowym napięciem w sferze orofacjalnej” – Aleksandra Rosińska
- logodemia.pl „Stabilizacja żuchwy – niezwykle ważny element w terapii logopedycznej” – Aleksandra Rosińska
- „Oddech to podstawa – prawidłowe nawyki oddechowe” – Sylwia Zasada
- „Straszny rabarbar – o terapii rotacyzmu” – Sylwia Zasada
- „Wolisz zjeść półkę czy bułkę? Mowa bezdźwięczna – istota zaburzenia i terapia” – Sylwia Zasada
- „Opóźniony rozwój mowy – rozwiązania praktyczne” – Aleksandra Rosińska
- „Diagnoza dyslalii – praktycznie” – Aleksandra Rosińska
- „Ankyloglosja. Terapia przed i po zabiegu podcięcia” – Aleksandra Rosińska
- „Wędzidełko – ciąć czy nie ciąć” – Aleksandra Rosińska
- „Badanie wędzidełka. Wskazówki dla logopedów” – Marta Czajka-Nawrocka
- „Wędzidełko języka w praktyce. Kliniczna analiza zdjęć pacjentów” – Donata Oziemczuk
- „Techniki chirurgiczne ankyloglosji” – Jakub Bargiel
- „Wszystko o wędzidełku w pigułce” – Małgorzata Gawryl
- „Połykanie i pozycja spoczynkowa języka jako fundament terapii logopedycznej” – Anna Karowicz
- „Opóźniony rozwój mowy. Kreatywne postępowanie terapeutyczne” – Agata Gładowicz-Bojarska
- „Seplenienie międzyzębowe. Diagnoza i terapia” – Beata Nedwidek
- „Seplenienie boczne. Diagnoza i terapia” – Beata Nedwidek
- „Pokonać parafunkcje. Podejście psychologa o logopedy” – Karolina Matczak, Beara Racek
- „Karty Oceny Logopedycznej Dziecka – KOLD do diagnozy dzieci w wieku od 1. miesiąca do końca 9. roku życia” – Joanna Gruba
- „Połykanie – istota funkcji, badanie i terapia” – Beata Nedwidek
- „Przychodzi dziecko do logopedy, czyli jak przeprowadzić profesjonalne badanie logopedyczne” – Marta Czajka-Nawrocka
- „Wszystko o przesiewowych badaniach logopedycznych” – Joanna Ćwiklińska
- „Trzy szeregi głosek – od czego zacząć?” – Marta Czajka-Nawrocka
- „Rotacyzm. Diagnoza i terapia” – Beata Nedwidek
- „Ach to Rrrrr…czyli sposoby na upartą głoskę” – Beara Racek, Dominika Szczepańska
- „Moje sylabki. Wczesna nauka czytania metoda symultaniczno-sekwencyjną prof. J. Cieszyńskiej” – Agnieszka Fabisiak-Majcher
- „Terapia miofunkcjonalna w leczeniu zaburzeń traktu ustno-twarzowego” – Aleksandra Rosińska
- „AAC. Mity i fakty” – Ewa Grzelak
- „Profilaktyka wad zgryzu – czyli zapobiegać zamiast leczyć” – Beata Racek, Arkadiusz Orzechowski
- „Terapia logopedyczna Małego Dziecka z autyzmem” – Joanna Pałasz
- „Logopedyczne ćwiczenia po zabiegu podcięcia migdałków” – Marta Czajka-Nawrocka
- „Stymulacja traktu ustno-twarzowego”
- II Studencka Konferencja Logopedyczna „Głośno o laryngektomii” – luty 2021
- Ogólnopolska Konferencja Logopedyczna „Młody logopeda – wyzwania i pułapki w XXI” – maj 2020
mgr Weronika Dudziak
Osiągnięcia, szkolenia, kursy oraz konferencje:
- Kraków 25-26 lutego 2023 „Elastyczny terapeutyczny taping w logopedii/neurologopedii” – dr Martyna Brychcy
- Luty 2023 „Funkcje prymarne w praktyce” – mgr Aleksandra Listwoń
- Luty 2023 „Ssanie palca i inne parafunkcje, rozwiązania terapeutyczne” – mgr Aleksandra Listwoń
- Grudzień 2022 „Terapia ustno-twarzowa cz. II: oddychanie” – mgr Klara Francuz-Matwiejczyk
- Warszawa, 3 grudnia 2022 „Masaż logopedyczny (z elementami technik fizjoterapeutycznych i osteopatycznych)” – mgr Klara Francuz-Matwiejczyk
- Listopad 2022 „Narząd żucia – diagnoza i terapia” – mgr Krzysztof Bieniek
- wrzesień 2022 „Smoczek, butelka, karmienie piersią – jak je pożegnać?” – Ula Petrycka
- Listopad 2022 „Terapia manualna i terapia ustno-twarzowa wspomagająca gryzienie, żucie i połykanie” – mgr Klara Francuz-Matwiejczyk
- 17.10.2022 „Werbogesty. Od gestu do słowa i będzie rozmowa.” – Agata Gładowicz-Bojarska
- Październik 2022 „Pierwsze spotkanie mioterapeuty z rodzicem dziecka” – Maria Szyfter
- Kraków 1-2 października „Terapia manualna w zaburzeniach logopedycznych – podejście interdyscyplinarne” – Klara Francuz-Matwiejczyk
- Wrzesień 2022 „Wędzidełko przed i po zabiegu – perspektywa logopedy i lekarza” – mgr A. Rosińska, dr M. Gryka-Deszczyńska
- Kraków czerwiec 2022 „Ocena funkcjonalna traktu ustno-twarzowego. Mioterapia – podejście autorskie” – Ewelina Mandala-Kwoczek
- maj 2022 „JEM SAM- miostymulacje u dzieci w nauce jedzenia i picia” – Maria Szyfter
- 12.04.2022 „Dziecko dwujęzyczne – diagnoza i wsparcie rozwoju” – dr Joanna Kołak
- Kraków, 19.03.2022 „Anatomia palpacyjna dla logopedów w ujęciu miofunkcjonalnym – diagnoza kompleksu orofacjalnego” – mgr Aleksandra Kaczyńska, mgr Ewa Wojewoda
- marzec 2022 „Muzyczny masaż logopedyczny” – Maria Szyfter
- marzec 2022 „Stabilizacja żuchwy” – Aleksandra Rosińska
- 23.01.2022 „Karty Oceny Logopedycznej Dziecka – KOLD – test do diagnozy dzieci w wieku od 1 miesiąca do ukończenia 9 roku życia. Ocena prawidłowego i zaburzonego rozwoju mowy dziecka” – Joanna Gruba
- styczeń 2022 „Wędzidełko – ciąć czy nie” – Aleksandra Rosińska
- logopeda.pl, grudzień 2021 „Techniki chirurgiczne ankyloglosji” – dr Jakub Bargiel
- „Opóźniony rozwój mowy. Kreatywne postępowanie logopedyczne” – mgr Agata Gładowicz-Bojarska
- Kraków, grudzień 2021 „Metoda komunikacji alternatywnej” – mgr Alina Smyczek
- Kraków, wrzesień 2021 „Metoda werbotonalna” – dr Anna Prożych
- Kraków, 22-23.05.2021 „Terapia dziecięcej apraksji mowy, orm, afazji motorycznej i rozwojowej wg zasad motorycznego uczenia” – Ewa Grzelak
- lipiec 2020 „Seplenienie boczne” – Beata Nedwidek
- lipiec 2020 „Seplenienie międzyzębowe” – Beata Nedwidek
- lipiec 2020 „Ankyloglosja” – Aleksandra Rosińska
- 16.05.2020 „ASD Pierwsze spotkania terapeutyczne” – Joanna Wójtowicz Pałasz
- kwiecień 2020 „Ssanie kciuka. Co wiemy a czego nie?” – Marcelina Przeździęk
- Kraków, luty 2020 „APD- Zaburzenia Przetwarzania Słuchowego. Diagnoza i terapia” – mgr Ewa Kwaśniok
- Kraków, grudzień 2019 „System NUMICON. Podstawowe umiejętności matematyczne” – mgr Dagmara Kubiak
- Kraków, 08.11.2019 „Od jedzenia, picia, oddychania i połykania do mówienia – rola funkcji pokarmowych dla rozwoju mowy” – dr Marzena Machoś
- Kraków, czerwiec 2019 „Terapia ręki i zaburzeń motoryki małej I i II stopnia-diagnoza terapia masaż” – ProCentrum
- Kraków, styczeń 2019 „Diagnoza i terapia dzieci z Zespołem Aspergera” – Centrum Metody Krakowskiej
- Kraków, grudzień 2018 „Terapia neurobiologiczna dla początkujących” – Centrum Metody Krakowskiej
- Kraków, październik 2018 „Symultaniczno – sekwencyjna nauka czytania” – Centrum Metody Krakowskiej
- Kraków, październik 2018 „Logorytmika – ruch słuch słowo” – ProCentrum
- Warszawa, czerwiec 2018 „Makaton I°” – Program Rozwoju Komunikacji Makaton / KONi (Komunikacja Osób Niepełnosprawnych)
- E-learning, maj 2017 „Dwujęzyczność w teorii i praktyce” – Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”
- Warszawa, październik 2016 „Opóźnienie rozwoju mowy” – Centrum Wspomagania Rozwoju ASAN
- Warszawa, kwiecień 2016 „Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem” – Centrum Wspomagania Rozwoju ASAN
Małgorzata Kmiecik
Osiągnięcia, szkolenia, kursy oraz konferencje:
- „Wędzidełko języka w praktyce. Kliniczna analiza zdjęć pacjentów. Noworodki i niemowlęta”
- „Neuroplastyczność”
- „Jak nauka czytania zmienia mózg”
- „Opóźniony rozwój mowy. Kreatywne postępowanie logopedyczne”
- „WySTARTuj z dyslalią”
- „Co badania obrazowania mózgu mówią nam dziś o zaburzeniach neurorozwojowych?”
- „Początek pracy nad językiem”
- „Praca z dziećmi wysokofunkcjonującymi – dysleksja, ZA, autyzm”
- „Wczesna stymulacja językowa dzieci z Zespołem Downa”
- „Badanie dominacji stronnej. Wpływ lewouszności, lewooczności, leworęczności, lewonożności i lateralizacji skrzyżowanej na uczenie się”
- ”Gadająca głowa- czyli jak mózg przetwarza mowę?”
- „Językowe ćwiczenia słuchowe dla dzieci w wieku 3-4 lata, 5-7 lat i 8-10 lat”
- „Diagnoza dymensjonalna zaburzeń rozwoju”